Організація дилерської мережі і збільшення збуту продукції за допомогою впровадження ПО Linoza Task Tracker і Linoza CRM

Питання енергозбереження не втрачають актуальності, тому конкуренція між компаніями, що працюють у даному сегменті, стає гострішою. Треба мати чимало конкурентних переваг, аби перемогти у цій непростій боротьбі за покупця. Одна з них – організація нових каналів з продажу за допомогою засобів автоматизації.

Мета проекту

Linoza Дистрибуцiя

До нас звернувся великий виробник енергозберігаючих систем в Україні, аби ми надали комплексні консалтингові послуги зі створення процесної та бізнес моделей для дистрибуції продукції, що виготовляється. Потім потрібно було розробити програмне рішення на основі даних моделей.

Стояло завдання за допомогою IT-рішення організувати віртуальні офіси по всій країні. Потрібно було створити інструмент, який давав можливість оперативно взаємодіяти всім членами в мережі дистрибуції, а також швидко обслуговувати покупців, надаючи їм максимум послуг у найкоротший час. Тобто продукт повинен скоротити часові витрати на проведення багатоетапних угод, та дати безпрецедентне конкурентну перевагу: за один візит до дилера, який може знаходиться в будь-якій точці України, покупцеві підбирається віконна система, відкривається кредитна лінія, оформляється багатоетапний процес компенсаційної виплати відповідно до програми IQ Energy. Весь цей процес має займати у дилера не більш, ніж півгодини часу.

ПЗ повинно працювати із будь-якого пристрою, де є браузер, володіти максимально простим і зрозумілим інтерфейсом, що не є перевантаженим зайвим функціоналом. Користувачеві достатньо мати базові знання. що потрібні для роботи в Інтернет.

Опис проекту

Над проектом працювала група розробників, куди входили консультант, бізнес-аналітик, керівник проекту. Всі роботи виконувались дистанційно. Участь замовника була мінімальною. Найбільше його участь була потрібна на початковому етапі, коли відбувався процес створення бізнес-моделі. Адже на початку роботи у спонсора проекту були лише загальні уявлення щодо розвитку мережі та каналів просування власної продукції.

Нам потрібно було реалізувати його ідею фактично з “нуля”:

  • визначити способи і механізми бізнес-моделі;

  • провести структуризацію бізнес-процесу, визначити роль і функції всіх учасників та точки їх взаємодії;

  • послідовно розписати всі етапи, визначитися з програмно-апаратним забезпеченням, а потім вже написати детальне технічне завдання.

Linoza Дистрибуцiя

ПЗ було вирішено створити на основі наших авторських програмних платформ Linoza

Task Tracker та Linoza CRM, які були доопрацьовані та адаптовані під вимоги замовника. Це давало можливість не тільки впоратися із масштабністю проекту, де заплановано понад 3 тис. робочих місць, та також виключити інші витратні та небезпечні способи передачі інформації всередині компанії, ефективно управляти мережею продавців, делегувати завдання зверху вниз, виконувати календарне планування.

Спонсор висував свої вимоги: універсальність, мінімум технічних вимог, тимчасові терміни – 2 місяці, безпеку інформації, конфіденційність. Крім цього, виникли складнощі у взаємодії з банком на етапі інтеграції системи з банківським продуктом, щоб максимально прискорити механізм отримання рішення про видачу кредиту. У банківській структурі виявилася серйозно порушена внутрішня комунікація, через відсутність будь-якого Task Tracker (Task Manager) – системи.

Для внутрішньої комунікації у них використовувалися допотопні способи: електронні листи, дзвінки, інформація, про які, в більшості випадків, втрачається. Бувало, що неможливо було зрозуміти, куди подівся чоловік із команди банківської організації. Відсутність у них інструменту для виконання внутрішнього планування істотно гальмувало і ускладнило розробку. Такі проблеми не були заплановані. Коли ми зрозуміли принцип побудови структури банку, довелося надати консалтингову допомогу, щоб налагодити алгоритм ефективної комунікації. Це був первинний випадок інтеграції зовнішніх систем для банку із їх внутрішньою системою.

Ключеві фактори проекту

Linoza Дистрибуцiя

Адаптоване ПО на основі авторських продуктів Linoza Task Tracker та Linoza CRM дало можливість:

  • організувати канали з продажу та вивести на ринок новий продукт в ринковому сегменті енергозберігаючих технологій;

  • зв’язати між собою всіх учасників угоди, та, таким чином, максимально пришвидшити та спростити процес якісного обслуговування клієнтів по всій Україні;

  • бачити повний аудит угоди, керувати процесом з продажу за допомогою постановки та повного контролю виконання оперативних і стратегічних завдань у всіх учасників бізнес-процесу;

  • налаштувати комунікативні процеси всередині компанії, уникаючи використання інших небезпечних засобів комунікації: електронна пошта, телефон, месенджери;

  • створити інструмент для чіткого вертикального та горизонтального управління всередині розгалуженої дилерської мережі, де, загалом, бере участь до 3 тис. чоловік;

  • стало можливим проводити календарне планування та оперативний контроль над виконанням стратегічних і операційних завдань;

  • дилер користується одним ПЗ, яке охоплює всі етапи угоди, бо ВeIQ взаємодіє з ПЗ банку та IQ Energy.

IT- платформа не вимагає наявності апаратно-технічної бази для кінцевого користувача, бо працює програмний продукт на будь-якому пристрої. Щоб користуватися функціоналом системи та ефективно працювати в ній, не потрібні особливі навички: інтерфейс зрозумілий навіть користувачеві із базовими знаннями Інтернет та комп’ютерної техніки. Рішення інтегровано з ПЗ банку та IQ Energy, перенесено на хостинг та налаштоване. Впровадження не зайняло багато часу. Після проведення навчання персоналу в форматі запису відео уроків, які тривають не більше 5 хвилин, ПЗ почало функціонувати та приносити прибуток.

Результат роботи

В результаті тристоронньої взаємодії та творчої роботи групи інженерів-програмістів, була запропонована прозора система організації автоматизованого робочого місця для виконання певних бізнес-задач в конкретній бізнес-моделі. У програмному рішенні реалізований калькулятор вікон, шаблони, типорозміри, автоматично розраховується вартість, інше. Потім формується типова комерційна пропозиція із індивідуальними цінами покупця. Якщо клієнта все влаштовує, створюється запит в автоматичному режимі в банк для формування анкети для отримання кредиту.

Не обійшлося без творчих рішень: щоб зробити фото покупця вікон, додати його до системи до картки клієнта, була запропонована схема, по якій ми генерували QR-коди. Реалізовано механізм автоматичного розміщення фото покупця відразу до програми. Для цього досить використовувати смартфон без будь-якого додаткового програмного забезпечення.

Linoza Дистрибуцiя

Далі банк розглядає можливість кредитування протягом 20 хвилин. При позитивному результаті – моментально формуються договір, підписується заявка, участь клієнта на даному етапі закінчується. А виробництво оперативно запускає у роботу його замовлення. Замовник від імені покупця подає заявки на компенсацію, контролює до найменших деталей весь процес та етапи відносин між клієнтом та IQ Energy.

Система дозволяє супроводжувати клієнта під час взаємодії із IQ Energy, адже сама процедура компенсації може займати від 1 до 4-х місяців. Завдяки створеному та запровадженому комплексу програмних рішень, цей процес значно прискорено, що стало значною конкурентною перевагою для замовника.

Рішення охоплює основні етапи угоди, забезпечуючи їх автоматизацію: продаж, грошове забезпечення, компенсацію, контроль, інше. При цьому, ПЗ є універсальним інструментом, який дозволяє оперативно організувати канал з продажу та прискорити отримання прибутку. Співпраця з замовником триває: команда Linoza надає послуги із супроводу проекту.

Дане IT-рішення особливо корисно організаціям, чия діяльність стосується дистрибуції. Зокрема, без такого ПЗ не обійтися, якщо спостерігаються проблеми з комунікацією між дилерами або дистрибуційна діяльність, пов’язана з виконанням нециклічних, нетипових, разових завдань. Про автоматизацію процесу продажу варто подумати вже на початкових етапах розвитку, адже так можна уникнути проблем, що пов’язані з управлінням та комунікацією, які в подальшому можуть заважати розвитку компанії.

Посилання на публікації / приклади / відгуки

Linoza Дистрибуцiя

Що кажуть наші користувачі

photo Дмитро Приймак Data Group, Аналітик комп'ютерних систем

Проект полягав в перенесенні історичних даних за 15 років і оптимізації інвентарної системи. Перед нами стояло досить нестандартне завдання і на ринку знайти надійного виконавця було нелегко.

За рекомендацією наших партнерів вирішили звернутися в компанію Linoza, представники якої детально вивчили питання і прийняли рішення про старт роботи над проектом. Проект тривав майже 11 місяців і на даний момент успішно впроваджено. Варто відзначити, що професійний і клієнтоорієнтований підхід з боку Linoza сприяв злагодженій роботі, не дивлячись на те, що по ходу виникали непередбачені ситуації.

Оптимізація процесів під час проектів дозволила нашій компанії підняти на поверхню вузькі місця в операційній роботі і дала можливість їх усунути. Можу відзначити, що тепер робота для співробітників і партнерів компанії буде набагато прозоріша за рахунок зручного доступу до інформації. Ефективність виконання деяких операцій виросла в рази, що впливає на якість і дає додатковий резерв робочого часу.

Сміливо можу рекомендувати Linoza як надійного партнера і сподіваюся на успішну реалізацію спільних проектів в майбутньому!

photo Антон Архипенко CEO – #beiqtoday

Наша компанія – виробник енергозберігаючих віконних систем. Аби розширити канали збуту та більш масштабно вирішувати питання енергоефективності по всій Україні, нам необхідно було сучасне IT рішення, що зводить нанівець тимчасові витрати на оформлення усіх етапів операції. Комплексне програмне забезпечення має дозволити нашим клієнтам фактично за один візит до дилера підібрати віконну систему, отримати кредит та почати процес компенсації за програмою IQ Energy.

Команда Linoza надала нам консалтингові послуги у побудові такої бізнес-моделі, реалізувала її процесуальну частину на практиці, що прискорило організацію каналу продажів. Саме під наші завдання було створено програмне забезпечення із інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом. Завдяки автоматизації процесу, що здійснили розробники компанії Linoza, ми отримали налагоджений механізм для виходу на новий рівень в обслуговуванні клієнтів. Крім цього, знизилися тимчасові витрати. До того ж, завдяки авторським рішенням Linoza Task Tracker і Linoza CRM, стало можливим чітке вертикальне та горизонтальне управління всередині дилерської мережі.

У короткий термін ми отримали готовий ексклюзивний програмний продукт, що допомагає нам якісно укладати угоди та обслуговувати клієнтів, а також дозволяє злагоджено комунікувати між собою усім учасникам угоди, підрозділам компанії, значній кількості дилерів по всій Україні. До того ж рішення працює на всіх девайсах, де є браузер.

Працює команда Linoza швидко, якісно, ​​творчо, глибоко аналізує процес. Завдяки консалтингу та програмному забезпеченню, яке розробила для нас Linoza, ми отримали суттєву конкурентну перевагу, вивели на ринок абсолютно новий продукт на ринку енергозберігаючих технологій. Наша успішна співпраця досить триває

photo Павел Тодоришин Руководитель группы внедрения компании Медлайф

Як керівник проекту від компанії замовника,  я розумію, що підвищити рівень медичних послуг та вийти на ринок із новаторськими змінами складно, якщо почати робити помилки на початку шляху. З огляду на нашу специфіку, ціна за похибки взагалі велика – це здоров’я та життя пацієнтів. Було відразу зрозуміло, що надавати максимально якісні послуги та проводити безпомилковий облік без розробки індивідуального комплексу адаптованих типових рішень автоматизації нам точно не обійтися. І тут вкрай важливо не помилитися із вибором партнера-розробника: усі автоматизовані системи повинні діяти як єдиний інформаційний організм, де виключена можливість появи помилок. Час та ресурси повинні бути оптимально використані та спрямовані тільки на потреби клієнта, що, відповідно, прямо пропорційно сприяє збільшенню прибутку компанії.

Вирішити ці важливі завдання та підвищити ефективність роботи лабораторії, а також гарантувати точність досліджень нам допоміг комплексний підхід компанії Linoza. Нам запропонували необхідне програмне забезпечення, а також грамотний консалтинг, що дозволив оптимізувати усі ресурси компанії.

Ми отримали надійну комплексну інформаційну систему з точними регламентами управління процесами в лабораторії, з грамотно розробленою архітектурою та комплексним супроводом досвідчених фахівців Linoza. Я дуже задоволений співпрацею, та вже значно відчув позитивні результати від впровадження проекту компанії Linoza.

Наша співпраця з Linoza плідна та успішна. Це справжній партнер та команда кваліфікованих фахівців, що компетентно та оперативно вирішують завдання будь-якої складності. Для команди Linoza немає нічого неможливого!

photo Виктория Нужная Основатель компании Бухгалтер Онлайн

Наша компанія надає бухгалтерські послуги для ОСББ та ЖБК в м. Києві та м. Запоріжжя. Комплексне ведення бухгалтерського обліку та аналізу фінансово – господарської діяльності у даній сфері неможливо виконувати без програмного забезпечення, що враховує усі нюанси та специфіку. Адже повинні братися до уваги не тільки зміни у законодавстві України, а й стандарти в наданні пільг та субсидій, які в різних містах мають свої відмінні риси.

Компанія Linoza виконала глибокий системний аналіз та допрацювала існуюче програмне рішення, об’єднавши його з іншими в єдину інформаційну автоматизовану систему. Це дозволило нам прискорити якісну роботу із обслуговування будинків, формувати та надавати усі види звітності, проводити обов’язкові платежі в бюджет, вести облік грошових коштів, аналітичний облік особових рахунків мешканців, виробляти автоматичний імпорт інформації про субсидії, адресної допомоги, пільг, що істотно підвищило ефективність нашої роботи.

Наше багаторічне співробітництво з командою Linoza успішно триває. Це наш надійний партнер, до якого наша компанія постійно звертається. коли виникають певні питання, пов’язані з автоматизацією обліку. Обробка заявок та вирішення завдань завжди виконується оперативно та комплексно. Мені, як керівнику, подобається, що професіонали компанії Linoza завжди дуже уважні, забезпечують грамотний консалтинг своїм клієнтам, можуть підказати як краще оптимізувати процес та підвищити продуктивність роботи. Співпраця з Linoza – це завжди отримання множинних переваг!

photo Сергей Тихонов Основатель продуктовой торговой сети магазинов Аргос

Для нашої торгової мережі впевненість у надійності програмного забезпечення, що автоматизує всі бізнес-процеси, вкрай важлива, тому Linoza – наш надійний партнер вже багато років. Завдяки індивідуальним розробкам команди Linoza, а також оптимізації програмних платформ, точним алгоритмам, які враховують галузеві завдання, наші підрозділи діють системно та злагоджено, як єдине ціле.

Точність для моєї торговельної мережі – питання ефективності бізнесу. Я, як керівник, впевнений, що найменша одиниця товару не загубиться в ланцюжку продажів та буде врахована, а потім відображена у звіті. Коли ми звернулись до Linoza, мені стало значно легше приймати відповідальні рішення та планувати подальший стратегічний розвиток нашої мережі, адже я впевнений у розробникові, який уважно та оперативно супроводжує моє підприємство, вирішуючи виробничі та процесуальні завдання.

З програмістами Linoza гарантовані точність та порядок обліку на складах і в магазинах, а також у взаєморозрахунках із десятками постачальників, при підготовці податкових звітів та аналізі тисячі продажів.

Я вдячний професіоналам Linoza за якісну та оперативну роботу, яка завжди зроблена в термін. Важливо, що ймовірності випадків «виправлення вже виправленого» практично немає. Дякую Вам, хлопці!

photo Сергей Нужный Председатель правления МетаБанк

Метабанк – це 50 відділень, де обслуговуються понад 130 тис. клієнтів. Усі філії повинні працювати злагоджено, за логікою єдиного організму. На мені, як на керівникові, лежить величезна відповідальність. тому я чітко знав, що без досконально розробленого комплексу програмного забезпечення, що автоматизує виробничий процес, нам не обійтися, а створити його може тільки досвідчена IT компанія. Я довго аналізував пропозиції, і в результаті вибрав компанію Linoza. Наша співпраця підняла роботу нашої компанії на більш високий та ефективний рівень. Системний підхід та комплексний аналіз бізнес процесів підприємства, проектування, розробка та впровадження прикладних рішень який провели фахівці Linoza, значно підвищили ефективність роботи. Розроблене командою Linoza рішення повністю враховує специфіку обліку у банківській сфері та дозволяє вести точний розрахунок заробітної плати та кадровий облік.

Запитуйте
саме зараз!

Ми з радістю
відповімо на питання
і вислухаємо пропозиції.