Як мережі лабораторій вдалося отримати унікальну конкурентну перевагу за допомогою грамотного консалтингу та впровадження програмно-апаратного комплексу LISM
До компанії Linoza звернувся замовник, який працює у сфері медичних послуг. Це відома мережа лабораторій, що має унікальне обладнання, до того ж деякі апарати представлені в Україні вперше. Пункти забору біоматеріалів розташовані у 27 міських та обласних лікувальних установах України. При цьому всі філії працюють у єдиній базі даних.
Висока якість послуг та точність результатів лабораторних досліджень, відсутність впливу людського чинника — основа репутації компанії, що працює в даному сегменті. Керівництво прийняло рішення максимально автоматизувати бізнес процес, систематизувати управління та забезпечити повну об’єктивність під час проведення аналізів. Було зрозуміло, що без прискіпливо розробленого ПЗ домогтися таких результатів неможливо.
Мета проекту
Перед командою Linoza стояло завдання створити індивідуальний гібридний масштабний програмний комплекс, який би охоплював усі процеси, що відбуваються в мережі лабораторій: робота аналізаторів, прив’язка роботи лабораторного обладнання до онлайн ресурсів, податковий, бухгалтерський, управлінський облік. Щоби створити замкнутий цикл систем автоматизації, який повинен покривати всі завдання підприємства, було потрібно провести глибокий та комплексний консалтинг: продумати алгоритми, провести повне впровадження в усі сфери діяльності лабораторії, перейнятися існуючими проблемами та фізично забезпечити автоматизацію всіх процесів. Це повинна бути єдина органічна система, що діє злагоджено та безпомилково, яка працює тільки на потреби клієнта, а значить сприяє збільшенню доходу компанії.
Опис проекту
Замовник звернувся до розробників Linoza для проведення повної автоматизації, яка повинна стати основою конкурентної переваги даної лабораторної мережі. У створенні цього головного виграшного фактора значну роль зіграла робота команди веб-розробників Linoza, яку у якості підрядника керівництву мережі порекомендували партнери, що щільно співпрацюють із компанією.
Важливо було замкнути цикл обробки настільки, аби клієнт завжди отримував на руки той результат, який видавав йому аналізатор, або не отримував нічого. Будь-який вплив людини має бути повністю виключений. Водночас швидкість видавання результатів повинна бути оптимально високою. На команді Linoza лежала величезна відповідальність: від якості роботи автоматизованого програмного комплексу залежить не тільки прибуток підприємства, а й життя пацієнтів.
Розробникам довелося зрозуміти методологію, вникнути в термінологію та робочі процеси, зрозуміти логіку роботи аналізаторів та іншого медобладнання, вивчити існуючі проблеми та завдяки автоматизації попередити появу нових. Також потрібно дотримуватися тимчасових обмежень, що пов’язані із придатністю біоматеріалів. Після комплексного системного обстеження об’єктів автоматизації були визначені головні бізнес-цілі та вимоги, узгоджений план комунікацій та порядок проведення робіт, складені Специфікація вимог та Угода про проект.
Було прийнято рішення впровадити на підприємстві сучасне технологічне рішення на основі таких програмних комплексів:
-
Платформа «1С: Медицина. Клінічна лабораторія» була обрана головним програмним продуктом, який буде вирішувати завдання, що стосуються функціонування пунктів забору крові, лабораторних процесів, обміну даними між приладами та основною програмною базою.
-
Базою для проведення робіт із розробки та впровадження прикладного рішення, для ведення основних засобів, кадрового обліку, розрахунку заробітної плати став програмний продукт «1С: Підприємство 8 — Бухгалтерія для України». Була проведена адаптація ПО відповідно до завдань мережі лабораторій.
-
Використовувалися також гібридні інформаційні системи, що забезпечують правильну побудову архітектури інформаційної системи на підприємстві.
Крім консалтингового та системного дослідження розроблялися процеси «експортно-імпортних» процедур, що забезпечують обмін даними з іншими системами (автоматизована система лабораторного обладнання), налаштування користувальницьких місць — 27 пунктів забору біоматеріалу були підключені одночасно в онлайн режимі відповідно щодо вимог із роботи діагностичної лабораторії.
Ключеві фактори проекту
Партнерський принцип роботи компанії Linoza, що відповідально ставилася до поставлених замовником завдань та повністю виправдала його очікування — основний ключовий фактор цього унікального та успішного масштабного проекту. Команда розробників розуміла ступінь відповідальності та цінувала довіру, яку виявив клієнт, тому всіма силами намагалася використовувати свої знання та досвід, аби надати комплексний грамотний консалтинг, впровадити програмно-апаратний комплекс, зв’язати у єдину систему всі філії. Доводилося вивчати функціонал, складні алгоритми роботи аналізаторів та сканерів, зрозуміти їхній принцип дії, враховувати швидкість обробки біоматеріалів.
Працювати із замовником було комфортно:
-
раціональні ідеї, запропоновані розробниками сприймалися продуктивно;
-
ніяких перешкод у реалізації програмного комплексу не було;
-
якщо виникали непередбачені витрати, зміни бюджету проекту, клієнт спокійно ставився до даних ситуацій, допомагав нівелювати або вирішити будь-які проблеми.
Замовник повністю довірився команді розробників та дав 100 % повноваження в області застосування ІТ рішень. Наприклад, іноді під часі реалізації проекту доводилося приймати авторитарні рішення, бо в штаті перебували співробітники, які порушували обмеження в регламенті, що встановлені командою Linoza.
Результат проекту
У підсумку — медичний центр лабораторних досліджень отримав бездоганну комплексну інформаційну систему із точними регламентами управління процесами в лабораторії, правильно створеною архітектурою та комплексним супроводом фахівців Linoza. Позитивні результати замовник відчув із перших днів впровадження. Партнерські взаємовигідні стосунки тривають досі.
У процесі реалізації проекту відповідальні за роботу із системою співробітники медичного центру пройшли навчання згідно з займаною посадою, був виконаний запуск у промислову експлуатацію програмно-апаратного комплексу, що включає в себе впровадження програмного продукту на такі медичні аналізатори: «Human GmbH» Combilyzer 13, «Medica Corporation» EasyLyte, «Alifax» Roller 20PN, ORGENTEC Alegria, «Tosoh Bioscience» AIA-2000, «Tosoh Bioscience» HLC-723 GHbV, «Beckman Coulter» AU 480, «Sunrise» Tecan, «Roche Diagnostics» Cobas е411, «Phadia» ImmunoCap 100, «DiaSorin» Liaison, «Sysmex» XS-1000i, «Dynex Technologies» LAZURIT, «Sysmex» UF-1000i, «Биола» АФС-500, «Sysmex» CA-1500i. Компанія Linoza забезпечила замовника консультаційним та гарантійним обслуговуванням. Супровід проекту та архітектури інформаційної системи ведеться грамотно та відповідально.
Усі завдання, що були поставлені перед підрядником, були виконані фахівцями Linoza у повному обсязі, якісно та у встановлені часові терміни. Замовник оцінив співпрацю із командою розробників як ефективне. Плідну взаємовигідну співпрацю із компанією Linoza замовник продовжує донині.
Посилання на публікації / приклади / відгуки
Про нас у пресі:
https://reporter-ua.com/2013/04/04/v-zaporozhe-otkryli-unikalnuyu-laboratoriyu-global-diagnosticВідгук на сайті https://linoza.com/ від Павла Тодорішина, керівника групи впровадження компанії “Медлайф”