Дистрибуция

Організація дилерської мережі і збільшення збуту продукції за допомогою впровадження ПО Linoza Task Tracker і Linoza CRM

Питання енергозбереження не втрачають актуальності, тому конкуренція між компаніями, що працюють у даному сегменті, стає гострішою. Треба мати чимало конкурентних переваг, аби перемогти у цій непростій боротьбі за покупця. Одна з них – організація нових каналів з продажу за допомогою засобів автоматизації.
Мета проекту
До нас звернувся великий виробник енергозберігаючих систем в Україні, аби ми надали комплексні консалтингові послуги зі створення процесної та бізнес моделей для дистрибуції продукції, що виготовляється. Потім потрібно було розробити програмне рішення на основі даних моделей.

Стояло завдання за допомогою IT-рішення організувати віртуальні офіси по всій країні. Потрібно було створити інструмент, який давав можливість оперативно взаємодіяти всім членами в мережі дистрибуції, а також швидко обслуговувати покупців, надаючи їм максимум послуг у найкоротший час. Тобто продукт повинен скоротити часові витрати на проведення багатоетапних угод, та дати безпрецедентне конкурентну перевагу: за один візит до дилера, який може знаходиться в будь-якій точці України, покупцеві підбирається віконна система, відкривається кредитна лінія, оформляється багатоетапний процес компенсаційної виплати відповідно до програми IQ Energy. Весь цей процес має займати у дилера не більш, ніж півгодини часу.

ПЗ повинно працювати із будь-якого пристрою, де є браузер, володіти максимально простим і зрозумілим інтерфейсом, що не є перевантаженим зайвим функціоналом. Користувачеві достатньо мати базові знання. що потрібні для роботи в Інтернет.

Опис проекту
Над проектом працювала група розробників, куди входили консультант, бізнес-аналітик, керівник проекту. Всі роботи виконувались дистанційно. Участь замовника була мінімальною. Найбільше його участь була потрібна на початковому етапі, коли відбувався процес створення бізнес-моделі. Адже на початку роботи у спонсора проекту були лише загальні уявлення щодо розвитку мережі та каналів просування власної продукції.
Нам потрібно було реалізувати його ідею фактично з “нуля”:

визначити способи і механізми бізнес-моделі;
провести структуризацію бізнес-процесу, визначити роль і функції всіх учасників та точки їх взаємодії;
послідовно розписати всі етапи, визначитися з програмно-апаратним забезпеченням, а потім вже написати детальне технічне завдання.

ПЗ було вирішено створити на основі наших авторських програмних платформ Linoza

Task Tracker та Linoza CRM, які були доопрацьовані та адаптовані під вимоги замовника. Це давало можливість не тільки впоратися із масштабністю проекту, де заплановано понад 3 тис. робочих місць, та також виключити інші витратні та небезпечні способи передачі інформації всередині компанії, ефективно управляти мережею продавців, делегувати завдання зверху вниз, виконувати календарне планування.

Спонсор висував свої вимоги: універсальність, мінімум технічних вимог, тимчасові терміни – 2 місяці, безпеку інформації, конфіденційність. Крім цього, виникли складнощі у взаємодії з банком на етапі інтеграції системи з банківським продуктом, щоб максимально прискорити механізм отримання рішення про видачу кредиту. У банківській структурі виявилася серйозно порушена внутрішня комунікація, через відсутність будь-якого Task Tracker (Task Manager) – системи.

Для внутрішньої комунікації у них використовувалися допотопні способи: електронні листи, дзвінки, інформація, про які, в більшості випадків, втрачається. Бувало, що неможливо було зрозуміти, куди подівся чоловік із команди банківської організації. Відсутність у них інструменту для виконання внутрішнього планування істотно гальмувало і ускладнило розробку. Такі проблеми не були заплановані. Коли ми зрозуміли принцип побудови структури банку, довелося надати консалтингову допомогу, щоб налагодити алгоритм ефективної комунікації. Це був первинний випадок інтеграції зовнішніх систем для банку із їх внутрішньою системою.
Ключеві фактори проекту
Адаптоване ПО на основі авторських продуктів Linoza Task Tracker та Linoza CRM дало можливість:

організувати канали з продажу та вивести на ринок новий продукт в ринковому сегменті енергозберігаючих технологій;
зв’язати між собою всіх учасників угоди, та, таким чином, максимально пришвидшити та спростити процес якісного обслуговування клієнтів по всій Україні;
бачити повний аудит угоди, керувати процесом з продажу за допомогою постановки та  повного контролю виконання оперативних і стратегічних завдань у всіх учасників бізнес-процесу;
налаштувати комунікативні процеси всередині компанії, уникаючи використання інших небезпечних засобів комунікації: електронна пошта, телефон, месенджери;
створити інструмент для чіткого вертикального та горизонтального управління всередині розгалуженої дилерської мережі, де, загалом, бере участь до 3 тис. чоловік;
стало можливим проводити календарне планування та оперативний контроль над виконанням стратегічних і операційних завдань;
дилер користується одним ПЗ, яке охоплює всі етапи угоди, бо ВeIQ взаємодіє з ПЗ банку та IQ Energy.

IT- платформа не вимагає наявності апаратно-технічної бази для кінцевого користувача, бо працює програмний продукт на будь-якому пристрої. Щоб користуватися функціоналом системи та ефективно працювати в ній, не потрібні особливі навички: інтерфейс зрозумілий навіть користувачеві із базовими знаннями Інтернет та комп’ютерної техніки. Рішення інтегровано з ПЗ банку та IQ Energy, перенесено на хостинг та налаштоване. Впровадження не зайняло багато часу. Після проведення навчання персоналу в форматі запису відео уроків, які тривають не більше 5 хвилин, ПЗ почало функціонувати та приносити прибуток.

Результат роботи
В результаті тристоронньої взаємодії та творчої роботи групи інженерів-програмістів, була запропонована прозора система організації автоматизованого робочого місця для виконання певних бізнес-задач в конкретній бізнес-моделі. У програмному рішенні реалізований калькулятор вікон, шаблони, типорозміри, автоматично розраховується вартість, інше. Потім формується типова комерційна пропозиція із індивідуальними цінами покупця. Якщо клієнта все влаштовує, створюється запит в автоматичному режимі в банк для формування анкети для отримання кредиту.

Не обійшлося без творчих рішень: щоб зробити фото покупця вікон, додати його до системи до картки клієнта, була запропонована схема, по якій ми генерували QR-коди. Реалізовано механізм автоматичного розміщення фото покупця відразу до програми. Для цього досить використовувати смартфон без будь-якого додаткового програмного забезпечення.

Далі банк розглядає можливість кредитування протягом 20 хвилин. При позитивному результаті – моментально формуються договір, підписується заявка, участь клієнта на даному етапі закінчується. А виробництво оперативно запускає у роботу його замовлення. Замовник від імені покупця подає заявки на компенсацію, контролює до найменших деталей весь процес та етапи відносин між клієнтом та IQ Energy.

Система дозволяє супроводжувати клієнта під час взаємодії із IQ Energy, адже сама процедура компенсації може займати від 1 до 4-х місяців. Завдяки створеному та запровадженому комплексу програмних рішень, цей процес значно прискорено, що стало значною конкурентною перевагою для замовника.

Рішення охоплює основні етапи угоди, забезпечуючи їх автоматизацію: продаж, грошове забезпечення, компенсацію, контроль, інше. При цьому, ПЗ є універсальним інструментом, який дозволяє оперативно організувати канал з продажу та прискорити отримання прибутку. Співпраця з замовником триває: команда Linoza надає послуги із супроводу проекту.

Дане IT-рішення особливо корисно організаціям, чия діяльність стосується дистрибуції. Зокрема, без такого ПЗ не обійтися, якщо спостерігаються проблеми з комунікацією між дилерами або дистрибуційна діяльність, пов’язана з виконанням нециклічних, нетипових, разових завдань. Про автоматизацію процесу продажу варто подумати вже на початкових етапах розвитку, адже так можна уникнути проблем, що пов’язані з управлінням та комунікацією, які в подальшому можуть заважати розвитку компанії.

Посилання на публікації / приклади / відгуки

Відгуки у Facebook: https://www.facebook.com/Arkhypenko/posts/1552647631490673:0

LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/anton-arkhypenko-b1123253/

Форма роботи з IQ Energy: https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:6503979296216883200

Making an application to the bank: https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:6503980002944512000

Сайт Замовника: http://beiq.today/

КОНТАКТИ

Компанiя Лiноза
Україна,
69035, м. Запорiжжя,
вул. Перемоги, дiм 55
+38 061 280 26 67
linoza.com
sales@linoza.com
Обов'язкове поле
Обов'язкове поле
Обов'язкове поле