Ритейл

Автоматизація мереж роздрібних магазинів оптимізувала товарний облік та проведення інвентаризації

В компанію Linoza звернулись засновники невеликої (на той час) роздрібної продуктової мережі із групою проблем, у яких викликала купа проблем, у зв’язку із збільшенням обсягу товарообороту та кількості торгових точок. Софт, який у них існував на той час, був неспроможний справитися з новими завданнями.
Мета проекту
Потрібно було створити та впровадити програмне рішення, яке б покращило обмін інформацією між центральною базою даних і локальними торговими підрозділами, а також змогло автоматизувати роботу продавця, комірника та поліпшило якість обліку товару. Також була необхідність у створенні мобільного додатку для проведення оперативної інвентаризації товарів на складах та вітринах магазинів. І як результат – гостра необхідність роботи з актуальними обліковими даними.
Проблеми роздрібної мережі до автоматизації:

Були складнощі із оперативної передачею актуальних даних з торгових точок в єдину базу обліку. Отже, виникали певні ризики, пов’язані з обліком: дані могли бути втрачені, облікова база могла бути неактуальною, інше.

Існували суттєві проблеми у формуванні звітності, аналізі бізнес-процесів, з урахуванням ціноутворення та ведення єдиної довідкової інформації. Над порядком та організацією обліку треба було серйозною попрацювати, та виконати комплексний консалтинг, аби створити точні алгоритми взаємодії між підрозділами компанії.

Робочі місця продавця і комірника потребували термінової модернізації, аби поліпшити якість обслуговування покупців та підвищити ефективність торгового процесу. Адже вони вже не відповідали вимогам процесу торгівлі, який став значно складніше та активніше в результаті розширення даної торгової мережі.

Складський облік проводився неефективними старими методами, що уповільнювало швидкість відвантаження товару до торгових точок, могли з’являтися неточності між документально оформлених даними та фактичними.

Опис проекту
Наша команда інженерів-розробників проаналізувала ситуацію у даній продуктовій мережі. Після докладного вивчення було підібрано оптимальне програмне забезпечення, на основі якого виконані доопрацювання з точними алгоритмами. Програмний комплекс, розроблений нами, враховує специфіку галузі та побажання замовника. Він включає як базові рішення, так і унікальні розробки програмістів Linoza.

Так була впроваджена і доопрацьована система 1С: Підприємство, виконана інтеграція між обліковими системами 1С та Агент +, самостійно розроблений драйвер для фіскального пристрою, синхронізована робота торгового обладнання та програми обліку. На базі галузевих рішень розроблені індивідуальні алгоритми роботи у даному торговому підприємстві. Автоматизація процесів також ґрунтувалася на базі технологій штрихкодування та сканування товару за допомогою камери мобільного гаджета.

Також розроблено та впроваджено: облік профіцитів/дефіцитів товарів, вагового товару, дрібного виробництва (кава та напої); автоматизовано роботу з електронними вагами в АРМ Касира, а також впроваджений друк етикеток для вагового товару; розроблена бонусна система для Клієнтів роздрібної мережі. Також були розроблені нові ролі для користувачів облікової системи 1С, створені нові зведені звіти з управлінського обліку, впроваджений механізм міграції облікових даних, спрощена процедура формування цін Товарів, виходячи з цін Постачальника, а також виконана розробка, що дозволяє впровадити централізоване формування цін.

Труднощів та проблем у роботі із даним замовником не було – тільки продуктивна та тісна співпраця. Від замовника із нами співпрацював постановник завдань, що знає методологію і тонкощі торгового процесу. Він надавав нам максимальний обсяг інформації, необхідної для якісної розробки програмного забезпечення.

Завдяки творчій роботі наших програмістів, сприянню представників замовника команда Linoza не тільки створила ексклюзивні програмні рішення, а й успішно впровадила їх. Також було виконане навчання персоналу, який швидко освоїв нові програми, завдяки зрозумілому функціоналу.

Ключові фактори проекту
Впровадження програмних рішень та автоматизація ключових бізнес-процесів дали можливість торговій мережі розвиватися та підвищити свій прибуток. Мережа не тільки збільшила кількість торгових точок, а ще й розширила напрями своєї діяльності.

Результат роботи
Як результат, бізнес-процеси повністю автоматизовані. Складський облік та торгові операції були систематизовані. Інформація у центральну облікову базу надходить із локальних точок системно та оперативно. Інвентаризація та відвантаження товару відбувається швидко та безпомилково.

Посилання на публікації / приклади / відгуки
Відгук на сайті https://linoza.com/ від Сергія Тихонова, засновника продуктової торгової мережі “Аргос”

Теги: Linoza, Линоза, Ліноза, 1С, Аргос, Бизнес-процессы

КОНТАКТИ

Компанiя Лiноза
Україна,
69035, м. Запорiжжя,
вул. Перемоги, дiм 55
+38 061 280 26 67
linoza.com
sales@linoza.com
Обов'язкове поле
Обов'язкове поле
Обов'язкове поле